Простий у використанні інструмент, який може допомогти вам зробити більш усвідомлені покупки.


Шопінг: чек - відео

Шукаєте задоволення від перебування в магазині?

Продавці знають це і прагнуть задовольнити цю потребу.

Магазини надають конкретні поради для рітейлерів щодо креативного викладення товарів, їх певного групування та стратегічного розміщення, викликання у покупців відчуття вигоди, створення відповідної атмосфери, навіть окремі терміни створили типу “крос-мерчандайзинг” - спонукання зробити додаткову покупку, яка доповнить куплений товар.

Все це скероване на умовну групу покупців, одну з трьох умовних груп (1-швидко купити потрібне; 2-купити конкретне і готові до імпульсних покупок; 3-шукають нові почуття, нові можливості для покупок, йдуть за бажаннями).

Виглядає логічно, все ок. Але. Все це впливає не лише на ту третю групу - воно впливає на всіх покупців, природним чином переміщує покупця з першої групи - до третьої )))

Імпульсивні покупки - це покупки, які ми робимо, думаючи про свої дії та наслідки -не- в першу чергу. Покупка може бути викликана різними факторами, такими як емоції, маркетинг або просто спокуса. Імпульсивна покупка може несподівано вплинути на фінансовий стрес, не надати очікуване відчуття задоволення. Щодо імпульсивних покупок це зазвичай трапляється майже одразу після того як дія стимулів купити закінчиться: ви вийдете з магазину, закриєте мотивуючу сторінку інтернет-магазину, з вашої карти буде списана сума покупки, можливо, близькі люди, на яких не впливали такі фактори, повернуть вас до запитань, про які ви й самі зазвичай думаєте, але не після, а до покупки, просто не цього разу чомусь)).

І навпаки, коли покупка звичним чином продумана - сумніву не залишається місця, і вже неважливо, чи були задіяні маркетингові ходи впливу, чи розходяться думки оточення - ви усвідомлено купуєте та гарантовано отримуєте бажаний товар, його користь особисто для вас і ваші особисті відчуття та емоції! Контроль над імпульсами - це навичка, яка не дається з народження, але і не є чимось надважким, а з нашим інструментом опанувати цю навичку і робити усвідомлені покупки буде цікаво та весело!

Шаблон Notion українською “Імпульсивний шопінг: контроль” - це інструмент, який допоможе вам зменшити кількість імпульсивних покупок і отримати чудовий досвід від кожної своєї покупки. Він складається з 21 запитання, які допоможуть вам зрозуміти свої потреби, мотиви і наслідки покупки.

Шаблон дозволяє заповнити чек-лист протягом кількох хвилин, допомагає впевнено придбати бажане або відкласти покупку до з’ясування для себе певних питань.

Шаблон також дозволяє зберігати всі ваші відповіді щодо кожної покупки, про яку ви розмірковували, використовуючи чек-лист.

Формування кожного чек-листа відбувається одним кліком, а перегляд ваших відповідей дає змогу дізнатись, коли саме ви думали про покупку.

Шаблон дозволяє складати чек-лист щодо однієї покупки кілька разів - це може бути корисним для відстеження своїх відповідей через певний проміжок часу.


Спробуйте заповнити чек-лист в магазині, а потім ще раз заповнити його вдома того самого дня або через кілька днів, і порівняйте відповіді. Чи не цікаво дізнатись про себе щось нове у такий простий спосіб? :)

Якщо ви відмовились від покупки - можна зазначити не витрачену завдяки аналізу суму. Також можна цю суму записати як додану до суми, яку ви збираєте для покупки чогось про що ви мрієте :)


Чек-лист складений з трьох частин.

Частина 1 зосереджується на розумінні ваших потреб та мотивів в ухваленні рішення про покупку.

Частина 2 фокусує на фінансових та інших наслідках покупки.

Частина 3 допомагає оцінити довгострокові наслідки покупки.

Якщо ви не користуєтесь Notion - ви можете скопіювати перелік запитань в зручний вам додаток чи просто окремий файл і зберегти ваші відповіді в зручному для вас порядку.

Наш шаблон є гнучким для додавання власних налаштувань - ви можете додавати власні теґи, давати заповнити чек-лист вашим близьким для спільного зберігання, подивитись в календарному вигляді ваші роздуми щодо покупок, відмічати результати (куплене / відкладене / не потрібне і т.д.).

Якщо для ухвалення рішення щодо покупки вам потрібен додатковий час - в шаблоні дуже зручно поставити нагадування, коли саме ви хотіли би повернутись до обмірковування покупки (просто введіть символ @ в будь-якому місці чек-листа і напишіть дату й час в форматі місяць.число.час (якщо 10 грудня об 11 ранку то так: @12.10 11) - система запропонує вам натиснути дату та час, які ви ввели - натисніть на пропозицію системи, і в цей час ви отримаєте нагадування з посиланням на сторінку з цим чек-листом).


Як фактчекінг є обов’язковим інструментом інформаційної гігієни - наш Шаблон Notion українською “Імпульсивний шопінг: контроль” є допомічним інструментом фінансової гігієни.


Приємних покупок!

Зробімо життя приємнішим!


Імпульсивний шопінг: контроль ($7)

  • Модель: v131123
  • Наявність: В наявності
  • 255 ₴


Рекомендовані шаблони

Планування фінансів. Легка версія   ($11.5)

Планування фінансів. Легка версія ($11.5)

Витрати та доходи, цілі і заощадження. Проста таблиця для ведення своїх фінансів ..

420 ₴

Теги: чек-лист, фінанси, покупки